У Медицинској школи Звездара у уторак, 20 децембра 2016. године одржан је састанак Министра просвете науке и технолошког развоја са стручним сарадницима основних школа Београда.

Тема састанка била је: Унапређивање рада стручних сарадника кроз актуелности у раду Министарства просвете, науке и технолошког развоја.

Министар је исказао спремност да се доношњем нових законских прописа унапреди статус стручних сарадника. Посебно је нагласио да је положај библиотекара лош и да се мора мењати, те да библиотекари треба да имају важну улогу у припремању ученика за ПИСА тестирање. Позвао је стручне сараднике да се укључе у измене законских и подзаконских аката и дају предлоге у вези са њиховим садржајем.

Друштво школских библиотекара припрема предлог и позива колеге да се прикључе његовој изради.

Предлози треба да се односе на:

• измене Закона о основама система образовања и васпитања,
  • измене Правилника о критеријумима и стандардима финансирања рада образовно васпитних установа,
  • измене Правилника о програму свих облика рада стручних сарадника.

Након тога ћемо формирати радну групу која ће размотрити приспеле предлоге, објединити их и доставити Министру.