На основу члана 31. Статута ДШБС-а и Правилника о критеријумима за додељивање награде „Мина Караџић“

ДРУШТВО ШКОЛСКИХ БИБЛИОТЕКАРА СРБИЈЕ

поводом Дана школских библиотекара расписује

КОНКУРС ЗА ДОДЕЛУ НАГРАДЕ „МИНА КАРАЏИЋ“ ЗА  2018. ГОДИНУ

Захваљујући љубазности и гостопримству Библиотекарског друштва Србије и његовог председника др Богдана Трифуновића, Друштво школских библиотекара Србије ће одржати Трибину школских библиотекара у оквиру пројекта „Књиге повезују људе”, на заједничком штанду Амбасаде САД и Библиотекарског друштва Србије, на предстојећем 63. Сајму књига у Београду.

Поштовани,

Одлуком Одбора 63. Међународног београдског сајма књига који ће се одржати oд 21. до 28. октобра 2018. године на Београдском сајму, библиотекарима ће бити одобрен бесплатан улаз.

У ОШ „Никола Тесла“ у Винчи, 20. и 21. октобра 2018. године, одржан је семинар „Креативна медијска учионица – читање медија – разумевање информација – медијско – информационо описмењавање“.

Највећи пројекат на пољу медијске писмености који финансира Делегација Европске уније у Србији „Дигитални погон“ започео је 2018. године. Спроводе га Новосадска новинарска школа и Библиотека Плус, а трајаће три године.

Друштво школских библиотекара Србије у потпуности подржава напоре својих колега запослених у библиотечко-информационој делатности, у борби за праведно место у платним групама и разредима запослених у јавним службама. Енергично се противимо материјално-социјалној деградацији наших колега запослених у јавним библиотекама, које представљају темељне установе културе у Републици Србији.

Представник ДШБС-а Жељко Марчетић присуствовао је Другој редовној Скупштини Националне асоцијације родитеља и наставника Србије (НАРНС), која је одржана у петак 21. 9. 2018. у хотелу „Тулип Ин“ на Новом Београду.