На основу члана 31. Статута ДШБС-а и Правилника о критеријумима за додељивање награде „Мина Караџић“

ДРУШТВО ШКОЛСКИХ БИБЛИОТЕКАРА СРБИЈЕ

поводом Дана школских библиотекара расписује

КОНКУРС ЗА ДОДЕЛУ НАГРАДЕ „МИНА КАРАЏИЋ“ ЗА 2019. ГОДИНУ

На предлог координаторке подружница и чланице Управног одбора Друштва школских библиотекара Србије, Мирјане Радовановић Пејовић, дана 2. новембра 2019. године основана је Подружница Колубарског округа овог струковног удружења.

О улози библиотекара у стварању нових читалаца

На протеклом Међународном београдском сајму књига, који се ове године одржава 64. пут, под слоганом „Писмо=Глава”, у уторак 22. октобра, одржана је трибина по називом „Данас разговарамо... О улози библиотекара у стварању нових читалаца”.

Поштовани,

Одлуком Одбора 64. Међународног београдског сајма књига који ће се одржати oд 20. до 27. октобра 2019. године на Београдском сајму, библиотекарима ће бити одобрен бесплатан улаз.

Поштоване колегинице и колеге,

Позивамо вас да са Друштвом за стране језике и књижевности Србије и Друштвом школских библиотекара Србије у школама обележите 26. септембар – Европски дан језика.

Поштоване колеге,

Позивамо вас да учествујете на Форуму школских библиотекара, педагога и психолога у оквиру пројекта Дигитални погон који партнерски реализују Новосадска новинарска школа и Удружење Библиотека плус из Београда. Назив овогодишњег Форума је Креативност и иницијатива, а бави се информационом писменошћу и пројектном наставом.

У организацији Народне библиотеке Србије и ИФЛА Секције за рад са децом и младима 22.8.2019. године у Београду одржала се Сателит конференција ИФЛА Секције за рад са децом и младима „Нови библиотечки професионалци за децу и младе“