Друштво школских библиотекара Србије расписује наградни фото-конкурс „Разгледница из школске библиотеке“. Конкурс је намењен ученицима основних и средњих школа. Циљ конкурса је промоција школских библиотека, као и развијање креативности, медијске и дигиталне писмености ученика.

Поводом Међународног дана матерњег језика – 21. фебруара

Друштво школских библиотекара Србије позива све школске библиотекаре да обележе овај датум у својим библиотекама, на нивоу своје школе или удруживањем са другим школама

Министарство просвете, науке и технолошког развоја ради измене и допуне Правилника о програму свих облика рада стручних сарадника. Уколико имате предлоге за измене и допуне постојећег Правилника, можете их послати до среде 31. јануара на имејл адресу: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , како бисмо их објединили и у име Друштва проследили Министарству.

Књижевни сусрети „Гордана Брајовић”

23– 27. април 2018.

Алексинац

КОНКУРС

1. За најбољу књигу намењену млађем и старијем дечјем узрасту објављену у 2017. без обзира на књижевни род. Награду у овој категорији додељује Општина Алексинац.
2. За дечје стваралаштво из области поезије и прозе. Награде у овој категорији обезбеђује Организатор.

На позив Љиљане Симовић, шефа Одсека за послове основног образовања и васпитања у Министарству просвете, науке и технолошког развоја, Управни одбор Друштва школских библиотекара Србије именовао је своје представнике који ће учествовати у раду Радне групе за унапређење рада школских библиотека. За представника ДШБС изабрана је Јасмина Радовановић, библиотекарка ОШ „Влада Обрадовић Камени“, Нови Београд и ОШ „Стефан Немања“, Београд, а за њену заменицу Биљана Љубисављевић, библиотекарка ОШ „Влада Аксентијевић“, Нови Београд. Обрадовани смо чињеницом да ће се, после толико времена, у Министарству просвете најзад чути глас школских библиотекара, како би се, кроз конструктиван дијалог, решили нагомилани проблеми са којима се претходних година суочавамо.

Многа деца нису упозната са опасностима које вребају са интернета, па је то био мотив библиотекарки са Новог Београда да организују сусрет 21. децембра 2017. поводом Међународног дана толеранције.

Почетком новембра у Основној школи „Влада Обрадовић Камени“ на Лединама било је веома живо и весело, јер се у школи дешавала „Школабораторија будућности“.