Додела награда на Литерарном конкурсу „Лето без бриге, проведи крај књиге” 2017. године

Програм доделе награда на Литерарном конкурсу „Лето без бриге, проведи крај књиге” био је организован 15. новембра 2017. у огранку Библиотеке града Београда „Владан Десница“.

Одлуком Управног одбора Друштва школских библиотекара Србије у јуну 2017. године расписан је Литерарни конкурс „Лето без бриге, проведи крај књиге”, са датумом завршетка 15. септембра 2017.

Конкурс је био намењен ученицима основних и средњих школа.

ДРУШТВО ШКОЛСКИХ БИБЛИОТЕКАРА СРБИЈЕ РАСПИСУЈЕ НАГРАДНИ ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС

намењен ученицима основних и средњих школа

са циљем да мотивише ученике да читају и бележе своје утиске као препоруке о прочитаној књизи

ЛЕТО БЕЗ БРИГЕ, ПРОВЕДИ КРАЈ КЊИГЕ

Поднаслов:

СТРАНИЦЕ МОЈЕ НЕКА БУДУ И СТРАНИЦЕ ТВОЈЕ

Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије донело је 13. 10. 2017. одлуку о избраним публикацијама намењеним деци/ученицима, које су од значаја за образовање и васпитање, за богаћење фонда библиотека основних школа.

Министарство је на својој званичној интернет страни објавило Јавни позив за подношење пријава за избор публикација до 30. 8. 2017, са прецизно дефинисаним категоријама публикација. Пријаву је благовремено поднело 25 издавача, који су за избор пријавили 946 публикација. Комисија за спровођење јавног позива и одабир публикација извршила је избор, а Предлог листе Комисије обухвата 299 публикација.

Весна Гошовић, библиотекарка ОШ „Ђорђе Крстић“ из Београда, била је члан Комисије испред Друштва школских библиотекара Србије.

29. септембра 2017. године, у ОШ „Бранко Радичевић“, Нови Београд, oдржан је састанак Управног и Надзорног одбора Друштва школских библиотекара Србије.

Записник са састанка можете преузети овде.

И ове школске године, као и у школској 2016/2017. години, Министарство просвете, науке и технолошког развоја приступило је реализацији активности чији је циљ богаћење библиотечког фонда библиотека основних школа. Из буџета Републике Србије, у ту сврху, издвојено је педесет милиона динара.

Председница Друштва школских библиотекара Србије Мира Меглић потписала је 29. јуна Споразум о сарадњи са Друштвом за српски језик. У име Друштва за српски језик Споразум је потписала председница проф. др Зона Мркаљ.