Конститутивни састанак Управног и Надзорног одбора Друштва школских библиотекара Србије одржан je 27. априла 2018. године, у ОШ „Дринка Павловић” у Београду.

На састанку су најпре верификовани мандати члановима Управног одбора и Надзорног одбора. На Скупштини ДШБС-а, која је претходила састанку, именовани су следећи нови чланови Управног одбора: Ивана Ранковић из Крушевца, Светлана Аћимовић из Београда, Драгана Пешић Главашевић из Ниша и Жељко Марчетић из Београда. Потом су сумирани послови из претходног периода и планиране активности за наредни период. Приоритет је дат следећим активностима: промени овлашћеног лица у АПР-у и банци, потписивање уговора са рачуноводственом агенцијом и расписивање новог Литерарног конкурса Друштва „Лето без бриге проведи крај књиге”, на Дан словенске писмености и културе 24. маја. Договорено је да се од септембра интензивно ради на покретању Нишке и подружнице Моравичког округа, а за новог потпредседника Друштва једногласно је изабран Жељко Марчетић.

Записник са састанка можете преузети овде.