Након Скупштине ДШБС-а, у априлу 2018, Библиотекарско друштво Србије поклонило је ДШБС-у једнодневни семинар „Ко то тамо прича?”, као знак жеље за унапређивањем сарадње.

Семинар је одржан 6. јуна у ОШ „Бранко Радичевић” на Новом Београду. Водиле су га Весна Вуксан и Милена Костић из Универзитетске библиотеке „Светозар Марковић”, а присуствовало је 17 школских библиотекара. Они су од водитељки семинара могли много тога да сазнају о потреби за лобирањем, односно јавним заговарањем за библиотеке, како се оно врши у свету и зашто је неопходно стално истицати примере добре праксе да би се унапредила струка. Било је речи и о томе како се библиотека уклапа у Агенду УН-а 2030. и у којим све областима може допринети друштвеном напретку. Све у свему, било је то лепо дружење и размена искустава са поруком: „Иза сваке успешне заједнице стоји успешна библиотека”.