Поштоване колегинице и колеге,

која ће се одржати 26. јуна 2020. године,
Центар за стручно усавршавање, Балканска 63, Крушевац,
са почетком у 12.00 часова

Редовна годишња Скупштина Друштва школских библиотекара Србије није одржана у планираном термину због проглашења ванредног стања, а Уредбом Владе Републике Србије од 16. 4. 2020. одређен је рок за њено одржавање, као и за достављање Редовног годишњег финансијског извештаја, који мора бити усвојен на Скупштини. Рок је 4. август 2020. (90 дана од 6. маја, дана престанка ванредног стања), па је стога неизбежно да одржимо редовну годишњу Скупштину Друштва и усвојимо и доставимо Редовни финансијски извештај пре тог рока, како Друштво не би трпело правне консеквенце због пролонгирања рока.

Молимо вас да својим присуством омогућите да на Скупштини изгласамо неопходне одлуке и тако омогућимо Друштву даљњи рад. Напомињемо да ће Скупштина бити одржана уз све прописане мере превенције од корона вируса, а будући да није време за свечаности, Скупштина ће ове године бити одржана  без Свечаног дела. Дипломе и награде добитницима на Tрећем литерарном конкурсу „Лето без бриге, проведи крај књиге” биће послате поштом.

Уколико дође до погоршања епидемиолошке ситуације и пооштравања мера превенције, Скупштина ће бити одржана он-лајн.

ПРОГРАМ СКУПШТИНЕ

Пријава учесника

• Поздравна реч Марка Ламбете, председника ДШБС-а
  • Додела награде „Мина Караџић” за 2019. годину
  • Промоција Приручника „Бајке у образовању и васпитању”

Радни део Скупштине

Предлог дневног реда:

• Отварање Скупштине и избор радних тела
  • Усвајање Дневног реда
  • Разматрање и усвајање Извештаја о раду ДШБС-а за 2019. годину
  • Разматрање и усвајање Финансијског извештаја за 2019. годину
  • Усвајање Плана рада и Финансијског плана ДШБС-а за 2020. годину
  • Извештај НО
  • Разрешење и избор нових чланова УО Друштва
  • Избор председника Друштва
  • Избор уредника сајта Друштва
  • Избор уредника часописа „Школски библиотекар”
  • Текућа питања и предлози

Конститутивни састанак Управног и Надзорног одбора

Учесници Скупштине, који су платили чланарину за 2020. годину, добиће на поклон примерак Приручника „Бајке у образовању и васпитању” и потврду за 8 сати стручног усавршавања у установи.

Молимо вас да потврдите долазак на Скупштину до петка 19. јуна, попуњавањем пријаве на следећем линку.

Article image by freepik - www.freepik.com