Одлуком Управног одбора Друштва школских библиотекара Србије расписан је Фото-конкурс „Разгледница из школске библиотеке“, са датумом завршетка 24. март 2019. године.

Конкурс је био намењен ученицима основних и средњих школа.

На конкурс је пристигло укупно 130 фотографија:

• 56 фотографија ученика нижих разреда,
  • 60 фотографија ученика виших разреда,
  • 14 фотографија ученика средњих школа.

Комисија је радила у следећем саставу:

1. Mихаило Симовић, председник жирија, наставник у Школи примењених уметности из Шапца, дизајнер и фотограф, добитник међународне награде за фотографију у оквиру светског такмичења у области фотографије ХИПА;
  2. Бранислава Туцаков, наставница ликовног у ОШ „Васа Стајић“ из Новог Сада;
  3. Нада Љепојевић, библиотекарка у ОШ „Братство-јединство“ из Сомбора.

Донета је одлука да следећи ученици буду носиоци награда

У категорији ученика 14. разреда основних школа:

1. место: Ђерћаш Ноеми, 2/Ц, ОШ „Стеван Сремац”, Сента

Јовановић Наталија, 1/4, ОШ „Ђорђе Крстић”, Београд

1. место: Лучић Андреј, 2/6, ОШ „Ђорђе Крстић”, Београд
  2. место: Грујић Тијана, 4/2, ОШ „Милорад Мића Марковић”, Мала Иванча

Живковић Сара, 4/2, ОШ „Милорад Мића Марковић”, Мала Иванча

У категорији ученика 58. разреда основних школа:

1. место: Грујић Ката, 8/3, ОШ „Ђорђе Крстић”, Београд
  2. место: Старчевић Сара, 7, ОШ „Душан Јерковић”, Ужице
  3. место: Котваш Михаел, 7/1, OШ „Маршал Тито”, Падина

Грујић Јана, 8/3, ОШ „Ђорђе Крстић”, Београд
                 Радовановић Неда, 8/3, ОШ „Ђорђе Крстић”, Београд

У категорији ученика средњих школа:

1. место: Божовић Марија, 4/4, СШ „Свети Ахилије”, Ариље
  2. место: Јовичић Милица, 4/4, СШ „Свети Ахилије”, Ариље
  3. место: Бојовић Христина, 2/4, Техничка школа, Ивањица

Пецић Јелена, 2/4, Техничка школа, Ивањица
                 Ђурић Михаило, 3, ШОСО „Иво Лола Рибар”, Краљево

Награђене радове можете видети испод (кликните за увећан приказ):

Следећи ученици су похваљени: Митровић Ирина, 1/4, ОШ „Иво Андрић”, Ниш; Видаковић Вид, 1/4, ОШ „Ђорђе Крстић”, Београд; Глушица Маша, 2/А, ОШ „Стеван Сремац”, Сента; Гордан Бланка, 4/Б, ОШ „Стеван Сремац”, Сента; Петровић Ђорђе, 4/2, ОШ „Милорад Мића Марковић”, Мала Иванча; Бига Реља, 3/3, ОШ „Ђорђе Крстић”, Београд; Илић Стефан, 4/3, ОШ „Ђорђе Крстић”, Београд; Селмони Ибрахим,1/4, ОШ „Ђорђе Крстић”, Београд; Стевановић Никола, 1/6, ОШ „Ђорђе Крстић”, Београд; Миодраговић Љубица, 3/2, ОШ „Јован Поповић”, Нови Сад; Милески Константин, 1/А, ОШ „Гоце Делчев”, Прилеп; Трењи Анђела, 2, ОШ „Јован Стерија Поповић”, Велика Греда; Бига Тара, 6/2 ОШ „Ђорђе Крстић”, Београд; Лаловић Мила, 8/3, ОШ „Ђорђе Крстић”, Београд; Костадинов Јована, 8/6, ОШ „Ђорђе Крстић”, Београд; Митровићи Елена; 8/5, ОШ „Ђорђе Крстић”, Београд; Јевтић Андрија, 7, ОШ „Душан Јерковић”, Ужице; Бобоковић Маринела; 7/6, ОШ „Хајдук Вељко”, Корбово; Денић Немања, 7/2, ОШ „Смех и суза”, Алексинац; Трифунов Петар, 6/6, ОШ „Ђорђе Крстић”, Београд; Кривошија Филип, 6/4, ОШ „Доситеј Обрадовић”, Нови Сад; Мојовић Милош, 2/1, Техничка школа, Ивањица; Добријевић Јана, 2/6, Гимназија „Лаза Костић”, Нови Сад; Недељковић Светлана, 2, ШОСО „Иво Лола Рибар”, Краљево; Поповић Милица, 4/4, СШ „Свети Ахилије”, Ариље.

Додела награда и диплома награђеним ученицима одржаће се током свечаног дела Скупштине Друштва школских библиотекара Србије, 18. априла 2019. године, са почетком у 11.00 часова, у ОШ „Јован Дучић“, Милентија Поповића 16, Нови Београд.

Похваљеним ученицима похвалнице ће бити послате поштом на адресу школе.

Изложба радова награђених и похваљених ученика биће уприличена у паузи Скупштине.

Комисија и Друштво школских библиотекара Србије захваљују свим учесницима на учешћу и испољеној креативности, медијској и дигиталној писмености, као и промоцији рада школских библиотека.

С поштовањем,
Управни одбор ДШБС-а