Slide 1
Image is not available
Друштво школских библиотекара Србије

Одлуком Управног одбора Друштва школских библиотекара Србије расписан је четврти по реду Фото-конкурс „Разгледница из школске библиотеке“ са темом „Селфи са омиљеном књигом“, који је завршен 31.03.2021.

Конкурс је био отворен за ученике основних и средњих школа, а укључени су и радови ученика са сметњама у развоју и инвалидитетом (ученици основних и средњих школа који програм похађају по ИОП-у).

На конкурс је пристигло укупно 156 фотографија, од тога:

  • 127 фотографија ученика млађих разреда основне школе (I  -  IV)
  • 6 фотографија  ученика старијих разреда основне школе (V -  VIII)
  • 12 фотографија ученика I  -  IV разреда средње школе
  • 11 фотографија ученика са сметњама у развоју и инвалидитетом

Комисија је радила у следећем саставу:

  1. Славко Луковић, мастер ликовни уметник-графичар, Уметничка школа Ужице
  2. Др Јелена Луковић, доктор ликовних уметности-графичар, Уметничка школа Ужице
  3. Весна Џамбић, школски библиотекар, Угоститељско туристичка школа Чајетина

 

Комисија је донела одлуку да следећи ученици буду носиоци награда и похвала:

Награђени од  I  -  IV разреда основне школе:

  1. место: Зара Замуровић II1, ОШ „Ђура Јакшић“, Зрењанин
  2. место: Лена Дамњановић, Петра Николић, Тамара Панчић I1, ОШ „ Љупче Шпанац“, Бела Паланка
  3. место: Милица Михаиловић IV1, ОШ „Гаврило Принцип“, Земун

 

Похваљени ученици:

Јаков Јакић II, ОШ „Нада Пурић“, Ваљево;  Бесник Исљами IV1, ОШ „Бранко Пешић“, Земун;  Дритон  Таири IV1, ОШ „Бранко Пешић“, Земун; Менсур Таири III1,  ОШ „Бранко Пешић“, Земун; Викто Меметовић III1, ОШ „Бранко Пешић“, Земун; Елмедина Брахими III1, ОШ „Бранко Пешић“, Земун; Теодора Мехмед IV1, ОШ „Бранко Пешић“, Земун;

У категорији ученика 5–8. разреда основних школа нема награђених ни похваљених ученика.

У категорији ученика средњих школа:

  1. место: Борис Чекић II2, Школа примењених уметности Шабац
  2. место: Никола Јаковљевић I3, СШ „Свети Ахилије“ Ариље
  3. место: Никола Дорословачки III3, Економско-трговинска школа Бечеј

 

Похваљена:

Дуња Поповић  IV2, Школа примењених уметности Шабац

У категорији ученика са сметњама у развоју и инвалидитетом (ученици основних и средњих школа који се образују по ИОП-у):

  1. место: Раде Селимовић VIII р, ОШ „Свети Сава“, Шабац
  2. место: Софија Ђорђевић, II р, ОШ „Смех и сузе“, Алексинац
  3. место:Ђорђе Ненадовић, VI р, ОШ „Нада Пурић“, Ваљево

 

Награђене радове можете видети испод (кликните за увећан приказ):

1. место Борис Чекић II2, Школа примењених уметности Шабац.jpg
1. место Зара Замуровић II1, ОШ „Ђура Јакшић“, Зрењанин.jpg
1. место Раде Селимовић VIII р, ОШ „Свети Сава“, Шабац.jpg
2. место Лена Дамњановић, Петра Николић, Тамара Панчић I1, ОШ „ Љупче Шпанац“, Бела Паланка.jpg
2. место Никола Јаковљевић I3, СШ „Свети Ахилије“ Ариље.jpg
2.место Софија Ђорђевић, II р, ОШ „Смех и сузе“, Алексинац.jpg
3. место Милица Михаиловић IV1, ОШ „Гаврило Принцип“, Земун.jpg
3. место Никола Дорословачки III3, Економско-трговинска школа Бечеј.jpg
3.место Ђорђе Ненадовић, VI р, ОШ „Нада Пурић“, Ваљево.jpg
Похвала 01.jpg
Похвала 02.jpg
Похвала 03.jpg
Похвала 04.jpg
Похвала 05.jpg
Похвала 06.jpg
Похвала, Јаков Јакић II, ОШ „Нада Пурић“, Ваљево_.jpg
Похвала, Дуња Поповић IV2, Школа примењених уметности Шабац.jpg

Награђеним и похваљеним ученицима дипломе ће бити послате поштом на адресу школе, а изложба ученичких радова организоваће се уколико се стекну услови.

Комисија и Друштво школских библиотекара Србије захваљују свим учесницима на учешћу и испољеној креативности, медијској и дигиталној писмености, као и промоцији рада школских библиотека.

С поштовањем,
Управни одбор ДШБС