Градска народна библиотека „Жарко Зрењанин“ у Зрењанину била је током 14. и 15. новембра 2019. године домаћин библиотекарима јавних и школских библиотека Средњобанатског округа

Од 21. до 25.10.2019. Дубровник је био домаћин 48. Светског конгреса школских библиотекара

Одлуком Управног одбора Друштва школских библиотекара Србије у мају 2019. године расписан је Литерарни конкурс „Лето без бриге, проведи крај књиге” са темом „Са омиљеним ликом из романа, никада нисам сам/сама”, са датумом завршетка 30. септембра 2019.

На основу члана 31. Статута ДШБС-а и Правилника о критеријумима за додељивање награде „Мина Караџић“

ДРУШТВО ШКОЛСКИХ БИБЛИОТЕКАРА СРБИЈЕ

поводом Дана школских библиотекара расписује

КОНКУРС ЗА ДОДЕЛУ НАГРАДЕ „МИНА КАРАЏИЋ“ ЗА 2019. ГОДИНУ

На предлог координаторке подружница и чланице Управног одбора Друштва школских библиотекара Србије, Мирјане Радовановић Пејовић, дана 2. новембра 2019. године основана је Подружница Колубарског округа овог струковног удружења.

О улози библиотекара у стварању нових читалаца

На протеклом Међународном београдском сајму књига, који се ове године одржава 64. пут, под слоганом „Писмо=Глава”, у уторак 22. октобра, одржана је трибина по називом „Данас разговарамо... О улози библиотекара у стварању нових читалаца”.

Поштовани,

Одлуком Одбора 64. Међународног београдског сајма књига који ће се одржати oд 20. до 27. октобра 2019. године на Београдском сајму, библиотекарима ће бити одобрен бесплатан улаз.