Slide 1

Овогодишњи двадесети  јубиларни  Европски  дан језика, а у организацији Друштва школских библиотекара Србије и Друштва за стране језике и књижевности Србије,  већ трећи пут узастопно, упркос сложеним условима у којима су школе радиле у протеклом периоду, обележен је у 24 школе, уз учешће 68 наставника, 1201 ученика, а можемо посебно похвалити 2 школе где су учествовали сви ученици.

Друштво школских библиотекара Србије позива школске библиотекаре на акредитовану трибину „Уђи у моје ципеле“ која ће се одржати у петак, 3.12.2021. у 12.00 часова у просторуАнексa Библиотеке шабачке, Масарикова 18, Шабац.

ТРИБИНА „Уђи у моје ципеле“

Дан особа са инвалидитетом

Стручни скуп са међународним учешћем:

,,Важност и улога библиотекара у препознавању различитости и унапређењу живота и образовања особа са инвалидитетом“

децембар 2021. године у 12.00
Организатор: ОШ „Свети Сава“ Шабац

Kонкурс за доделу награде „Mина Kараџић“ за 2021. годину

На основу члана 31 Статута ДШБС и Правилника о критеријумима за додељивање

награде „Мина Караџић“

ДРУШТВО ШКОЛСКИХ БИБЛИОТЕКАРА СРБИЈЕ

поводом Дана школских библиотекара расписује

КОНКУРС ЗА ДОДЕЛУ НАГРАДЕ „МИНА КАРАЏИЋ“ ЗА 2021. ГОДИНУ

За школске библиотекаре Моравичког округа у току октобра Одељење за матичне послове Градске библиотеке у Чачку организовало је две обуке за обављање стручних библиотечких послова.

Министарство просвете, науке и технолошког развоја извршило је избор публикација за ученике основношколског узраста, на српском језику и на језику националних мањина у Републици Србији, објављених у 2020. и 2021. години...

На Четвртој скупштини Националне асоцијације родитеља и наставника Србије, одржаној 23.10.2021.г. у Хотелу „Палас“ у Београду изабран је нови Управни одбор који ће руководити Асоцијацјом у наредне четири године.

Поводом Међународног месеца школских библиотека, Матична библиотека „Љубомир Ненадовић“ Ваљево и Подружница Колубарског округа организовали су састанак и саветовање школских библиотекара, 29. октобра у Музеју завичајних писаца у Ваљеву.