Прегледом материјала који је пристигао на и-мејладресу Друштва, закључено је да је сарадња на реализацији ове активности била плодотворна, да је изродила мноштво идеја и створила предуслов за реализацију стварања ризнице идеја и примера добре праксе у наредним активностима.

На конкурс за најбољег библиотекара и Награду „Мина Караџић“ у 2019. години пријавила се само једна колегиница, Тања Маљоковић, библиотекарка у ОШ „Бранко Радичевић“ у Београду.

Пројекат Друштва школских библиотекара Србије, Приручник „Бајке у образовању и васпитању”.

Градска народна библиотека „Жарко Зрењанин“ у Зрењанину била је током 14. и 15. новембра 2019. године домаћин библиотекарима јавних и школских библиотека Средњобанатског округа

Од 21. до 25.10.2019. Дубровник је био домаћин 48. Светског конгреса школских библиотекара

Одлуком Управног одбора Друштва школских библиотекара Србије у мају 2019. године расписан је Литерарни конкурс „Лето без бриге, проведи крај књиге” са темом „Са омиљеним ликом из романа, никада нисам сам/сама”, са датумом завршетка 30. септембра 2019.

На основу члана 31. Статута ДШБС-а и Правилника о критеријумима за додељивање награде „Мина Караџић“

ДРУШТВО ШКОЛСКИХ БИБЛИОТЕКАРА СРБИЈЕ

поводом Дана школских библиотекара расписује