Због ковида-19 ништа више није као претходних година, па су тако и школски библиотекари у Ужицу обележили Дечију недељу 2020. године неуобичајено. Није било традиционалних радионица за ученике основних школа у Народној библиотеци Ужице, како  би се избегла окупљања, али ужички школски библиотекари организовали су акцију поделе обележивача за књиге у сарадњи са Народном библиотеком Ужице, управо у духу овогодишњег слогана - „Подељена срећа, два пута је већа“.

Поштоване колегинице и колеге,

Након дужег времена, ново уредништво „Школског библиотекара“ позива све школске библиотекаре, библиотекаре јавних библиотека, учитеље и наставнике да својим радовима, идејама, мишљењима и освртима, допринесу објављивању десетог јубиларног броја часописа ДШБС.

Поштоване колегинице и колеге,

Позивамо вас да заједнички са Друштвом за стране језике и књижевности Србије и Друштвом школских библиотекара Србије у својим школама обележите Европски дан језика, 26. септембар.

Поводом Међународног дана писмености, 8. септембра испред многих школских библиотека постављене су изложбе на тему писмености и образовања кроз историју, као и на њихову перспективу у (блиској) будућности. Школски библиотекари увек посвећују пажњу актуелним темама и редовно постављају изложбе којима приближавају књигу и различите врсте писмености ученицима. На тај начин ученици прихватају школску библиотеку као одлично место за почетак целоживотног учења, стицања знања и међупредметних садржаја у школи.

Редовна годишња Скупштина Друштва школских библиотекара Србије требало је да се одржи у Крушевцу, 26.6.2020, али је одржана онлајн 1.7. 2020. године, са почетком у 12 часова

Поштоване и драге колеге,

Зашто „Читајмо гласно“?

Сматрамо да ми, школски библиотекари Србије, треба да имамо једну активност којом ћемо на приступачан начин промовисати читање међу ученицима основних и средњих школа, и по којој ћемо бити препознатљиви. Желимо да се наша заједничка добра решења виде, поделе, инспиришу, јер улажемо свакодневномного љубави према послу, пре свега, а и много рада и сарадње у образовање, васпитање, културу или једноставно у развијање навика за уживање у читању добрих књига.

УО Друштва школских библиотекара Србије донео је одлуку да овогодишња редовна годишња Скупштина ДШБС-а буде одржана он-лајн у среду 1. јула 2020.