Одлуком Управног одбора Друштва школских библиотекара Србије у мају 2018. године расписан је Литерарни конкурс „Лето без бриге, проведи крај књиге” са темом „Поруку из романа, делим са вама”, са датумом завршетка 15. септембра 2018.

У Ужицу је почетком новембра 2018. одржан бесплатан акредитован семинар за школске библиотекаре са територије Златиборског округа „Стручни библиотечко-информациони рад у школској библиотеци – вођење библиотечке статистике у складу са националном законском регулативом и међународним ISO стандардима за библиотечку статистику”

На Педагошком факултету у Ужицу, Универзитета у Крагујевцу, одржан је Међународни научни скуп „Језик, култура, образовање“ 2.11.2018

Трибина школских библиотекара, коју је реализовало Друштво школских библиотекара Србије, одржана је у четвртак 25. октобра на заједничком штанду Библиотекарског друштва Србије и Амбасаде САД, на 63. Сајму књига у Београду.

На основу члана 31. Статута ДШБС-а и Правилника о критеријумима за додељивање награде „Мина Караџић“

ДРУШТВО ШКОЛСКИХ БИБЛИОТЕКАРА СРБИЈЕ

поводом Дана школских библиотекара расписује

КОНКУРС ЗА ДОДЕЛУ НАГРАДЕ „МИНА КАРАЏИЋ“ ЗА  2018. ГОДИНУ

Захваљујући љубазности и гостопримству Библиотекарског друштва Србије и његовог председника др Богдана Трифуновића, Друштво школских библиотекара Србије ће одржати Трибину школских библиотекара у оквиру пројекта „Књиге повезују људе”, на заједничком штанду Амбасаде САД и Библиотекарског друштва Србије, на предстојећем 63. Сајму књига у Београду.

Поштовани,

Одлуком Одбора 63. Међународног београдског сајма књига који ће се одржати oд 21. до 28. октобра 2018. године на Београдском сајму, библиотекарима ће бити одобрен бесплатан улаз.