Slide 1

Друштво школских библиотекара Србије позива школске библиотекаре на акредитовани вебинар „Школске библиотеке у теорији и пракси“ који ће се одржати онлајн, путем ZOOM платформе, у среду и четвртак, 16.6.2021. и 17.6.2021. г. од 11.00 до 12.00 часова.

Циљ скупа је јачање професионалних капацитета школских библиотекара за унапређивање рада, унапређивање реализације наставних и ваннаставних садржаја, подстицање на аутономно и интерактивно деловање школских библиотекара.

На конференцији  „На мапи Читалића“, одржаној  29. маја 2021. године у Алексинцу, у оквиру   Међународне смотре читалаштва „Читалићи 2021.”,  учешће је узело и Друштво школских библиотекара Србије. После поделе награда на смотри, деца су отишла у обилазак околине Алексинца, док су ментори и предавачи наставили рад на конференцији. Конференција се састојала из два дела. Општи део конференције је одржан од 12 часова у сали Центра за културу и уметност Алексинац, а други део одржан је од 15 часова у ОШ „Вожд Карађорђе“ Алексинац.

Поштоване колегинице и колеге,

Позивамо Вас на редовну Скупштину Друштва школских библиотекара Србије,
која ће се одржати
11. јуна 2021. године, онлајн, путем Гугл Мита
са почетком у 11.00 часова

Поводом 24. маја, Дана словенске писмености и културе, а у сусрет распусту

РАСПИСУЈЕ ПЕТИ НАГРАДНИ ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС

Лето без бриге, проведи крај књиге 2021.

са темом

ОНЛАЈН ИЛИ НЕ, КЊИГА ЈЕ ЗА МЕНЕ СВЕ

намењен ученицима основних и средњих школа

са циљем да истакне значај књиге и читања

Одлуком Управног одбора Друштва школских библиотекара Србије расписан је четврти по реду Фото-конкурс „Разгледница из школске библиотеке“ са темом „Селфи са омиљеном књигом“, који је завршен 31.03.2021.

Прва међународна онлајн конференција о дигиталној трансформацији у култури и образовању (1st International Online Conference on Digital Transformation in Culture and Education), одржана је од 14. до 16. априла 2021. године у организацији Секције за дигиталну трансформацију библиотека БДС преко Zoom платформе са стримовањем на YouTube каналу.

расписује четврти наградни фото-конкурс
„Разгледница из школске библиотеке”

са темом „Селфи са омиљеном књигом“