Поштовани,

Одлуком Одбора 64. Међународног београдског сајма књига који ће се одржати oд 20. до 27. октобра 2019. године на Београдском сајму, библиотекарима ће бити одобрен бесплатан улаз.

Поштоване колегинице и колеге,

Позивамо вас да са Друштвом за стране језике и књижевности Србије и Друштвом школских библиотекара Србије у школама обележите 26. септембар – Европски дан језика.

Поштоване колеге,

Позивамо вас да учествујете на Форуму школских библиотекара, педагога и психолога у оквиру пројекта Дигитални погон који партнерски реализују Новосадска новинарска школа и Удружење Библиотека плус из Београда. Назив овогодишњег Форума је Креативност и иницијатива, а бави се информационом писменошћу и пројектном наставом.

У организацији Народне библиотеке Србије и ИФЛА Секције за рад са децом и младима 22.8.2019. године у Београду одржала се Сателит конференција ИФЛА Секције за рад са децом и младима „Нови библиотечки професионалци за децу и младе“

Оснивачки састанак Подружнице Западнобачког округа ДШБС одржан је у петак 7. јуна у ОШ „Братство јединство“, Трг Цара Лазара 9, Сомбор.

Ученици Основне школе „Никола Тесла“ из Винче, у Градској библиотеци – огранак ,,Илија Гарашанин“ у Гроцкој, представили су своје истраживачке радове на тему: Бајке у савременом свету, заједно са својом библиотекарком Бранком Алимпијевић.

Подружница школских библиотекара општине Ариље удужила се са Народном библиотеком Ариље и ове 2019. године Светски дан књиге обележила на један посве другачији начин.