Школски библиотекари пружају и током ванредног стања несебично подршку образовно-васпитном процесу, ученицима, наставницима и родитељима.

Министарство просвете, науке и технолошког развоја у допису од 16. 3. 2020. основним и средњим школама навело је и задатке стручних сарадника.

У допису се наводи: „Потребно је да стручни сарадници помогну наставницима у изради наставних материјала који се могу користити приликом учења на даљину, као и у комуникацији са ученицима и родитељима. Такође, потребно је да стручни сарадници осмисле радионице и/или материјале за рад са ученицима у домену организације учења и слободног времена, техника учења, самовредновања напредовања кроз учење и у областима које се специфично односе на васпитни рад са ученицима”.

Допис Министарства можете преузети овде.

Article image created by starline - www.freepik.com