Slide 1

На Четвртој скупштини Националне асоцијације родитеља и наставника Србије, одржаној 23.10.2021.г. у Хотелу „Палас“ у Београду изабран је нови Управни одбор који ће руководити Асоцијацјом у наредне четири године.

Управни одбор чине:

1. Драгана Ђоковић, Градски клуб родитеља и наставника Краљево, председница УО
  2. Данијела Тасић, Градски клуб родитеља и наставника, Ниш
  3. Зорица Вукајловић, Савез учитеља Републике Србије
  4. Тања Маљоковић, Друштво школских библиотекара Србије
  5. Милан Ђорђевић, Мрежа организација за децу Србије
  6. Гордана Племић, Мрежа организација за децу Србије

Национална асоцијација родитеља и наставника Србије (НАРНС) је савез добровољних, невладиних и недобитних организација и појединаца, основан на неодређено време ради остваривања циљева у области унапређења сарадње и заједничког рада родитеља и просветних радника, као и креирања заједничке платформе за заговарање и укључивање свих заинтересованих страна у процесе доношења одлука које се тичу развоја образовних политика и унапређења квалитета образовања у Србији. Друштво школских библиотекара Србије је члан НАРНС-а. Од пресудног значаја за чланство у Управном одбору НАРНС-а била је чињеница да Друштво школских библиотекара Србије функционише и у основним, и у средњим школама, „а да поред тога сам мандат рада има и опште друштвени и културни значај, у складу са вредностима наше организације“.